Niniejsza strona internetowa należy do spółki Office&Cowork Centre S.A. z siedzibą w Krakowie, która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej [Więcej]

Zainwestuj w Office&Cowork Centre S.A.

140 928 PLN
zgromadzony
kapitał
/
4 400 000 PLN
kwota
emisji
Seria BSeria CSeria D

140 928 PLN

zgromadzony kapitał

4 400 000 PLN

kwota emisji

3,2%
postęp emisji
20
inwestorów
Projekt
zakończony
16.09.2021
data zakończenia
64 000 PLN
próg powodzenia
Office&Cowork Centre S.A. w pigułce
CEO:Łukasz Kaleta
Co nas wyróżnia:
 • Elastyczne umowy                                    
 • Innowacyjny ekosystem
 • Grupy networkingowe
 • Aniołowie biznesu
Wycena spółki i oferowane serie akcji
Wycena (pre-money):
33 860 870 zł
Wycena (post-money):
38 260 870 zł
Oferowany % akcji: 11,5%
Seria
Cena emisyjna
Seria i cena
Pozostało
/
Łączna liczba
B
32 PLN
B      32 PLN
45 596
/
50 000
C
34 PLN
C      34 PLN
40 000
/
40 000
D
36 PLN
D      36 PLN
40 000
/
40 000

O NAS

Dobrze Cię widzieć. Szukasz perspektywicznej inwestycji? Wierzymy, że właśnie znalazłeś tę okazję.

Jako Office & Cowork Centre sp. z o.o. od 2017 tworzymy zdecentralizowaną sieć elastycznego najmu powierzchni biurowych. Obecnie operujemy w sześciu miastach, a kampania ma na celu przyspieszyć ogólnopolską ekspansję.

W 2021 roku spółka Office & Cowork Center sp. z o.o. weszła w skład grupy kapitałowej Office & Cowork Center, w której dominującą rolę pełni spółka Office & Cowork Center S.A. będąca emitentem akcji. Aktualnie 100% udziałów spółki Office & Cowork Center sp. z o.o.należy do spółki Office & Cowork Center S.A. Portfolio grupy kapitałowej Office & Cowork Centre to prawie 18 000 m2 biur flex obejmujących sale konferencyjne i szkoleniowe, nowoczesne mikrobiura oraz przestrzeń coworkingową, które wynajmujemy w modelu subskrypcyjnym. Europejski rynek biur flex urósł w 2019 r. o 29%, a Warszawa zajmuje w tym zestawieniu wysoką, dziewiątą pozycję, co pokazuje ogromny potencjał inwestycji.

Głównym celem emisji akcji spółki Office & Cowork Centre S.A. jest zgromadzenie środków na uruchomienie nowych lokalizacji oraz standaryzacja i automatyzacja biur.

Naszą misją jest sprawić, by klienci już nigdy nie musieli martwić się o swoje biuro, ponieważ w każdym momencie jesteśmy w stanie dopasować ofertę do potrzeb i oczekiwań.

Jako Office & Cowork Centre sp. z o.o. od 2017 tworzymy zdecentralizowaną sieć elastycznego najmu powierzchni biurowych. Spółka oferuje prawie 18 000 m2 biur typu flex w sześciu miastach Polski.

Wśród naszych najemców są korporacje, startupy, freelancerzy oraz właściciele dojrzałych biznesów z wielu branż: IT, MICE, gaming, NGO, Digital Health i wielu innych. Elastyczność oferty biur serwisowanych i wszechstronna opieka naszego zespołu sprawia, że ten rodzaj najmu cieszy się rosnącym zainteresowaniem, szczególnie w obecnych czasach.
Obecnie Office & Cowork Centre sp. z o.o. oferuje zarówno prestiżowe lokalizacje jak na Stadionie Narodowym i Zebra Tower w Warszawie jak i mniejsze, bardziej kameralne przestrzenie przy Placu Matejki i Rynku w Krakowie. 

Nasi klienci mogą wybierać spośród oferty biur prywatnych, sal konferencyjnych, szkoleniowych i przestrzeni coworkingowych, które wynajmujemy w modelu subskrypcyjnym. 

Nasze Abonamenty obejmują krótkie umowy najmu, zoptymalizowane ceny uwzględniające obsługę i wiele wariantów biur i przestrzeni na jednym kontrakcie. Dzięki temu możemy dostosować się do radykalnie zmieniających się potrzeb i wymagań naszych klientów. Pozyskanie dużego klienta lub skokowy wzrost zapotrzebowania na powierzchnię biurową czy szkoleniową wśród naszych klientów, nigdy nie jest dla nas wyzwaniem. 

Naszą misją jest sprawiać, by klienci już nigdy nie musieli martwić się o swoje biuro.

ZESPÓŁ

Łukasz Kaleta

Prezes Zarządu

Przedsiębiorca z 14-letnim doświadczeniem biznesowym. Odpowiada za budowanie relacji, pozyskiwanie nowych klientów oraz działania z obszaru badań i rozwoju biznesu. Członek Rady nadzorczej spółki Columbus Energy S.A. - najlepszej spółki New Connect 2019 roku, członek Rady nadzorczej spółki Nexity Global S.A. Współzałożyciel oraz założyciel takich firm jak LoveKrakow sp. z o.o., ART-Tech czy też Redi sp. z o.o. Zaangażowany społecznie w Fundację Polska Innowacyjna, która ma na celu zbudowanie w Polsce prywatnej uczelni przyszłości, która znajdzie się w TOP 100 najlepszych uczelni świata. 
Prywatnie zapalony gracz squasha oraz gier strategicznych. 

Darek Sieczka

Wiceprezes Zarządu, Współzałożyciel

Wizjoner i biznesmen: współtworzył i wprowadził na rynek firmę Office and Cowork Centre. W O&CC zajmuje się opieką nad obecnymi biurami oraz akwizycją nowych lokalizacji i rozwojem biznesu. Od 10 lat prowadzi z sukcesami działalność w branży automotive. 
Hobbystycznie pasjonuje się sportem i podróżami. Jest również sędzią narciarskim.   Jego pupilem i wiernym towarzyszem jest pies Kokos.

Sebastian Kolisz

Członek Rady Nadzorczej

Inwestor indywidulny i współtwórca wielu projektów inwestycyjnych. Założyciel firmy IRESCO Sp. Z o.o., w ramach której realizuje inwestycje nieruchomościowe i giełdowe. Akcjonariusz w kilku spółkach akcyjnych. Przez lata związany z projektami startupowymi w ramach Fundacji AIP. Koordynował od podstaw powstanie sieci Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie jak również powstanie sieci biur na wynajem Business Link. Obecnie: 
 • Prezes Zarządu i właściciel IRESCO Sp. z o.o. 
 • Wiceprezes Kancelarii Biznesowej Concordia Business Club 
 • Członek Zarządu BiznesHUB Sp. z o.o. 
 • Członek Rady Nadzorczej Office & Cowork Centre S.A
 • Twórca inicjatywy wspierającej inwestorów Investor Centre Club
 • Członek organizacji inwestorów nieruchomościowych WIWN®
 • Udziałowiec w dwóch spółkach deweloperskich w Małopolsce.

Dawid Zieliński

Członek Rady Nadzorczej

Założyciel i prezes Zarządu Columbus Energy, lidera rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Ukończył studia inżynierskie z elektrotechniki na AGH w Krakowie. Na co dzień przedsiębiorca, wizjoner oraz osoba aktywnie działająca na rzecz ekologii, energetyki rozproszonej i zrównoważonego rozwoju. Od 2007 roku zdobywał doświadczenie menedżerskie, pracując dla Heiderlberg Technology Centre, Air BP, czy też MARS Polska
W 2009 skupił się na odnawialnych źródłach energii. Od 6 lat z sukcesem rozwija Columbus Energy - spółkę, której zaufało już ponad 14 000 rodzin i firm. Dawid Zieliński to człowiek pełen dobrej energii i pasji. Każdego dnia przekraczając swoje granice, pokazuje, że chcieć to móc. Inspirujący i odpowiedzialny lider dynamicznie rozwijającej się organizacji Columbus Energy.

Konrad Okła

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent SGH na kierunku „Gospodarka Nieruchomościami” „zarażony” nieruchomościami przez rodziców, prekursor PropTechu w Polsce, założyciel spółki REALKO wielokrotnie nagradzanej za innowacyjność na arenie międzynarodowej. 
Prywatnie pasjonat buldogów francuskich, licencjonowany kierowca rajdowy.

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA ZAŁOŻYCIELI SPÓŁKI

 • 2016

  2016

  • 10.2016 - otworzenie pierwszych dwóch lokalizacji w Krakowie, testowanie rynku
 • 2017

  2017

  • Rejestracja spółki OFFICE & COWORK CENTRE sp. z o.o.
  • 09.2017 - dywersyfikacja przestrzeni biurowych o kolejne lokalizacje
  • łączna powierzchnia biurowa: 710 m2
 • 2018

  2018

  • zwinne testowanie nowych rozwiązań biznesowych oraz akwizycja i skalowanie biznesu do 9 lokalizacji w Polsce
  • łączna powierzchnia biurowa: 1 280 m2
  • przychód spółki zależnej: 570 000 PLN
 • 2019

  2019

  • pierwsze biuro coworkingowe w Warszawie
  • łączna powierzchnia biurowa: 4 500 m2
  • przychód spółki zależnej: 957 000 PLN
 • 2020

  2020

  • akwizycja i przejęcie zarządzania przestrzeni premium BusinessLink w Krakowie, Katowicach i Warszawie
  • rejestracja spółki OFFICE & COWORK CENTRE S.A.
  • łączna powierzchnia biurowa: 19 500 m2 (przejęcie BusinessLink by AIP) 
  • przychód spółki zależnej: 1 784 000 PLN
 • 2021

  2021

  • planowana powierzchnia biurowa: 35 000 m2

MODEL BIZNESOWY

Przewagą grupy kapitałowej Office & Cowork Centre jest dostępność powierzchni biurowych o możliwości dynamicznego i elastycznego skalowania. Jednocześnie utrzymując niski koszt pozyskania nowych klientów, dzięki dokładnemu zwalidowaniu rynku i potrzeb utrzymuje wysoki potencjał inwestycyjny. 

Grupa kapitałowa Office & Cowork Centre działa jak parasol dla organizacji, korzystających z naszych usług. Szeroki dostęp do networku sprawia, że klienci mają możliwość wewnętrznej wymiany wiedzy, poszerzania sieci sprzedaży oraz budowania wartości dodanej w swoich biznesach przez kontakty z naszej sieci networkingowej. Zespół Office and Cowork Centre pełni także rolę mentora i zapewniają usługi konsultacyjne, umożliwiając jednocześnie dostęp do doradców i inwestorów. Office and Cowork Centre dostarcza w pełni wyposażone biura z szybkim internetem, meblami biurowymi i narzędziami oraz zapleczem administracyjno-usługowym w cenie.

Dodatkowym atutem naszego ekosystemu jest funkcjonowanie grupy inwestorskiej, której celem jest łączenie inwestorów z młodymi firmami oraz projektami inwestycyjnymi. Inwestorzy mogą zyskać dzięki temu atrakcyjne stopy zwrotów z inwestycji w przedsiębiorstwa na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a młode firmy nieocenione wsparcie w postaci finansowania, mentoringu oraz doświadczenia inwestorów obytych w biznesie.

MODEL O&CC TO 4 MOCNE FILARY

Elastyczność formalna

w postaci abonamentu na biuro i uproszczonych procedurach (np. zapewnienie przestrzeni coworkingowej dla pracowników zdalnych lub gościnnych, biur rotujących i pracy hybrydowej)

Dywersyfikacja

nasi klienci mają wybór pomiędzy różnymi standardami biur, ich konfiguracją, powierzchniami i lokalizacjami w całej Polsce - w ramach jednej, elastycznej umowy

Odporność

dzięki właściwemu zarządzaniu, firma dokonała akwizycji kilku kluczowych lokalizacji w dobie kryzysu pandemicznego

Innowacja

biura flex są idealnym rozwiązaniem dla firm i przedsiębiorców, którym zależy na przestrzeni biurowej w niestandardowym formacie i elastycznym podejściu

ANALIZA RYNKU

Według badań (CBRE Research) w ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój rynku biurowego i rosnące zapotrzebowanie na przestrzeń coworkingową. Analizując dane rynkowe oraz informacje od naszych klientów, zdefiniowaliśmy pięć problemów, które powodują, że firmy zmieniają swoje biuro: 

• potrzebują większego biura 
• potrzebują mniejszego biura 
• potrzebują wyższy standard lub lepszą lokalizację 
• potrzebują niższy standard lub gorszą lokalizację 

Office & Cowork Centre odpowiada na każdą z tych sytuacji. Wskaźnik wzrostu r/r popytu tylko na polskim rynku w ostatnich 5 latach wyniósł ok. 70%. Europejski rynek biur flex urósł w 2019 roku o 29%. W okresie pandemii, ten typ najmu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Z prognoz firmy JLL wynika, że segment biur serwisowanych w samych tylko Stanach Zjednoczonych będzie rósł w tempie 25% rocznie do 2023 roku. Podobnej dynamiki możemy spodziewać się w najbliższym czasie również w Europie. 

 Wg badania AXI IMMO z maja 2020r., 20% ankietowanych zadeklarowało większą chęć wykorzystania powierzchni coworkingowej w przyszłości kosztem powierzchni stałej biura. Natomiast główne czynniki wpływające na wybór nowej powierzchni biurowej, takie jak lokalizacja i elastyczność najmu są zbieżne z wizją świadczenia usług przez Office and Cowork Centre.

 Aktualnie prawie połowa wolumenu elastycznych biur w Europie znajduje się w Londynie, Amsterdamie i Paryżu. Warszawa została sklasyfikowana na wysokiej 9 pozycji. W 2019 roku Warszawa uzyskała pozycję lidera dynamiki wzrostu w segmencie najmu powierzchni typu flex.  


CELE INWESTYCYJNE I PRZYSZŁOŚĆ

25% Optymalizacja i automatyzacja procesów, marketing i obsługa. W ramach tego celu chcemy zautomatyzować proces marketingu i pozyskiwania nowych klientów, a także stworzyć rozbudowany system do obsługi biur dla naszych klientów. Chcemy, aby system umożliwiał zarządzanie zarówno samymi umowami jak i poszczególnymi usługami oferowanymi w ramach współpracy. Chcemy, również aby nasi klienci mieli możliwość korzystania ze wszystkich biur z naszej oferty - niezależnie od tego, w jakim mieście obecnie się znajdują. Ponadto chcemy stworzyć scentralizowany system rejestracji obecności w biurach oraz ewidencji wszelkich innych zdarzeń, co znacząco poprawi bezpieczeństwo i wygodę korzystania z naszych przestrzeni.

W tej części środki chcemy przeznaczyć w szczególności na:
 • Usprawnienie SEO / SEM i marketing internetowy
 • Ulepszenie procesów obsługi klienta i LG (lead generation)
 • Budowę systemu informatycznego do zarządzania dostępem
 • Budowę systemu do pomiaru i optymalizacji zużycia przedmiotów i towarów codziennego użytku
 • Budowę systemu nadzoru i bezpieczeństwa
 • Automatyzację i optymalizację procesu otwierania nowych lokalizacj75% akwizycja i uruchomienie kolejnych lokalizacji. 
Chcemy uruchomić biura w każdym z miast wojewódzkich, a nasz cel to 100 biur w całej Polsce w przeciągu 3 lat. Jednym z głównych kryteriów doboru biur do portfela będzie lokalizacja. Chcemy, aby nasze przestrzenie znajdowały się w dobrze skomunikowanych miejscach, a nasi klienci i ich pracownicy nie musieli iść do biura dłużej niż 5 min. Rozwój ten chcemy wesprzeć odpowiednimi badaniami, aby dostosować się do potrzeb i wymagań naszych klientów, tak aby spełniać je lepiej niż nasza konkurencja. 

W tej części środki chcemy przeznaczyć w szczególności na: 
 • Zatrudnienie nowych osób do rozwijania sieci i tworzenia subregionów 
 • Monitoring rynku pod kątem potrzeb i wymagań klientów 
 • Procesy przejęcia i łączenia się z konkurencyjnymi firmami 
 • Pozyskanie nowych powierzchni biurowych 
 • Trend setting dla biur coworkingowych 
 • Zbudowanie struktury pod dalsze skalowanie i finansowanie rozwoju spółki 

DODATKOWE KORZYŚCI

Od 25 akcji
Inwestując w min. 25 akcji otrzymasz: 
 • Specjalne podziękowanie 
 • Zestaw gadżetów Office & Cowork Centre


Od 50 akcji
Inwestując w min. 50 akcji otrzymasz: 
 • Korzyści z poprzedniego pakietu
 • Zaproszenie do grupy inwestorskiej


Od 100 akcji
Inwestując w min. 100 akcji otrzymasz: 
 • Korzyści z poprzedniego pakietu 
 • 10% zniżki na usługi Office & Cowork Centre do czasu debiutu na rynku giełdowym (do 20% wartości inwestycji)
Od 1000 akcji
Inwestując w min. 1000 akcji otrzymasz: 
 • Korzyści z poprzedniego pakietu 
 • Dodatkowe 5% zniżki na usługi Office & Cowork Centre do czasu debiutu na rynku giełdowym (max. 30% wartości inwestycji)

Od 5000 akcji
Inwestując w min. 5 000 akcji otrzymasz: 
 • Korzyści z poprzedniego pakietu 
 • Pakiet zniżek na usługi Office and Cowork Centre o maksymalnej wartości 40% inwestycji (do czasu debiutu giełdowego)
Od 10000 akcji
Inwestując w min. 10 000 akcji otrzymasz: 
 • Korzyści z poprzedniego pakietu 
 • Kartę open do przestrzeni wspólnej biur Office and Cowork Centre o wartości 15 000zł netto rocznie (do czasu debiutu giełdowego)

MEDIA O NAS

MOŻLIWOŚCI EXITU

Debiut na NewConnect

Najdalej w ciągu 3 lat od dnia startu emisji Emitent rozważa rozpocząć proces wchodzenia na NewConnect w Warszawie. - dzięki temu inwestorzy będą mogli sprzedać swoje akcje. Należy mieć jednak świadomość, że inwestor może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu spółki na rynku regulowanym lub NewConnect.

POLITYKA DYWIDENDOWA SPÓŁKI

Do czasu wejścia na rynek regulowany lub NewConnect spółka nie planuje wypłacać dywidendy. Na obecnym etapie nadrzędnym celem jest rozwój spółki, zwiększenie powierzchni biurowej i zakresu usług, a przede wszystkim wzrost jej wartości. Niezależnie od powyższego ewentualna wypłata dywidendy będzie zależeć od decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy

ISTOTNE CZYNNIKI RYZYKA

W związku z wybuchem pandemii Covid-19 wystąpiło ryzyko rządowego ograniczenia lub wstrzymania działalności prowadzonej przez Emitenta - z uwagi na potencjalną możliwość transmisji wirusa. Wprowadzenie daleko idących restrykcji dotyczących pracy w biurach ograniczyłoby lub wręcz uniemożliwiło Emitentowi prowadzenie działalności i generowanie przychodów. Na chwilę obecną ryzyko to się nie zmaterializowało, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia wydaje się być niskie. Ryzyko to jednak będzie stale występować, aż do czasu zażegnania stanu zagrożenia epidemicznego. Zarząd Emitenta, świadomy zagrożenia jakie stwarza koronawirus, na bieżąco śledzi rządowe obostrzenia i zalecenia oraz dokłada wszelkich starań, aby zapewnić na oferowanych powierzchniach niezbędny poziom bezpieczeństwa i higieny pracy. Paradoksalnie ograniczenia i niepewność związana z wybuchem pandemii covid-19 spowodowała zwiększenie zainteresowania elastycznymi formami najmu biur, takimi jakie prowadzi Emitent.
Emitent pragnie zaznaczyć, że istnieje ryzyko niezrealizowania jednego z kluczowych celów emisji, czyli przeprowadzenia rozwoju spółki poprzez akwizycję podmiotów konkurencyjnych. Ryzyko to może wynikać między innymi z negatywnej sytuacji potencjalnych podmiotów stanowiących przedmiot akwizycji, a która to sytuacja zostałaby ujawniona dopiero na etapie przeprowadzania badania due diligence. Ryzyko to może również wynikać z niemożności osiągnięcia porozumienia z właścicielami podmiotów przejmowanych co do warunków takiego przejęcia. Zarząd dopełni wszelkich starań aby akwizycja podmiotów konkurencyjnych była przeprowadzana wyłącznie w sytuacji kiedy taka czynność pozwoli zmaksymalizować zysk dla Emitenta. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia akwizycji, Zarząd Emitenta podejmie decyzję na temat realizacji celów akwizycji poprzez rozwój organiczny i skierowanie na ten cel odpowiednich środków.
W związku z tym, że biurowce klasy premium (klasa A) są zwykle własnością spółek zagranicznych, Emitent zmuszony jest podpisać umowy najmu denominowane w walucie obcej - Euro. Emitent świadomy ryzyka walutowego związanego z takimi umowami dokłada wszelkich starań aby powierzchnie rozliczane w walutach obcych stanowiły niezbędne minimum w całej puli umów. Ryzyko walutowe sprawia, że w wyniku nagłego i nieprzewidywalnego osłabienia złotówki względem euro, Emitent może utracić płynność finansową. W celu minimalizacji ryzyka walutowego, Zarząd Emitenta na bieżąco monitoruje zmiany na rynku walutowym oraz wprowadza klauzule zabezpieczające do zawieranych umów.
Zarząd Emitenta będzie dążył do wprowadzenia akcji Emitenta na rynek regulowany (GPW lub Newconnect) jednak nie może wykluczyć sytuacji w której do takiego wprowadzenia nie dojdzie. Nadrzędnym celem Zarządu Emitenta jest wzrost wartości Emitenta i wszystkie decyzje strategiczne będą podejmowane w oparciu o ten parametr. Dlatego należy mieć na uwadze, iż może pojawić się ryzyko podjęcia decyzji o nie wprowadzaniu akcji Emitenta na rynek regulowany, jeśli dobro Emitenta będzie tego wymagało. Fakt ten może znacząco utrudnić wyjście inwestorów z inwestycji i sprzedaż posiadanych akcji.
W związku z ambitnym planem rozwoju, Emitent nie może wykluczyć kolejnych emisji akcji, które skutkować będą rozwodnieniem akcjonariatu (m. in. spadkiem procentowej liczby głosów dotychczasowych akcjonariuszy). Zarząd Emitenta stawia sobie za cel wzrost wartości spółki, a tym samym nie może odrzucać potencjalnych opcji strategicznych takich jak m. in. wejście do spółki inwestora strategicznego czy pozyskanie kapitału na kolejne akwizycje.
Zmiany otoczenia makroekonomicznego i mikroekonomicznego są jednym z kluczowych czynników ryzyka w działalności Emitenta. Zmiana tempa wzrostu PKB, wzrost stopy bezrobocia oraz spadek popytu wewnętrznego może negatywnie przełożyć się na popyt na powierzchnię biurową ze strony mikro i małych przedsiębiorstw, które są głównymi klientami Emitenta. W przypadku takiej niekorzystnej zmiany koniunktury, wyniki finansowe Emitenta mogą ulec znacznemu pogorszeniu, a perspektywa debiutu na rynku publicznym może oddalić się w czasie, aż do uzyskania zadowalających wskaźników finansowych. Zarząd Emitenta mający pełną świadomość wspomnianego ryzyka, nieustannie monitoruje gospodarcze trendy oraz utrzymuje w ofercie biura o różnym standardzie, zakresie cen oraz położeniu geograficznym, aby zapewnić swojej ofercie odpowiednią dywersyfikację i zmniejszyć ewentualne skutki pogorszenia koniunktury.
Emitent działa na bardzo konkurencyjnym rynku co sprawia, że ryzyko ekspansji konkurentów jest znaczące. Może to negatywnie wpłynąć na osiągane przez Emitenta wyniki finansowe, a także na plany rozwoju i akwizycji. Jednak znaczna część konkurencji działa wyłącznie lokalnie i jest rozdrobniona, co stwarza zarządowi Emitenta możliwość minimalizowania wpływu konkurencji i przejmowania atrakcyjnych lokalizacji. Ponadto zarząd Emitenta dokłada wszelkich starań aby wartość dodana wytwarzana dla najemców była dużo większa i bardziej atrakcyjna niż w projektach konkurencyjnych.
System prawny i podatkowy w Polsce odznacza się dużym poziomem zmienności oraz nieprecyzyjnymi zapisami. Przekłada się to wprost proporcjonalnie na ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej i może generować dodatkowe koszty obsługi prawnej zarówno w przypadku dostosowywania działalności Emitenta do nowych wymogów prawnych jak i w przypadku ewentualnych postępowań przed organami państwa, wynikającymi z niejasnych przepisów i ich niespójnymi interpretacjami. W celu zminimalizowania tych ryzyk, Zarząd Emitenta monitoruje bieżące zmiany w prawie, które miałyby negatywne skutki z punktu widzenia prowadzonej działalności i stara się do nich dostosować z wyprzedzeniem.
Ryzyko niedojścia emisji do skutku, może spowodować przeskalowanie w dół planów rozwojowych Emitenta. W przypadku niedojścia emisji do skutku, w tym nieprzekroczenia minimum zakładanego progu emisji, środki inwestorów zostaną im zwrócone, a Emitent będzie kontynuował swoją działalność w oparciu dotychczasowy model biznesowy i strategię rozwoju organicznego.
Emitent nie może wykluczyć, że w przypadku zajścia nagłych, nieprzewidywalnych i niekorzystnych zmian w otoczeniu biznesowym, nie będzie w stanie kontynuować działalności gospodarczej i będzie zmuszony ogłosić upadłość. Zarząd Emitenta aktywnie monitoruje otoczenie biznesowe i trendy rynkowe, aby na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację oraz w miarę możliwości wyprzedzać wszelkie negatywne tendencje, które miałyby istotny wpływ na sytuację finansową Emitenta.
Spółka powstała w dniu 2 lipca 2020 r. a jej pierwszy rok obrotowy kończy się w dniu 31 grudnia 2021 r., w związku z czym Spółka nie zakończyła jeszcze żadnego roku obrotowego i nie sporządziła sprawozdania finansowego za żaden zakończony rok obrotowy. W związku z czym brak jest możliwości porównania jakichkolwiek prognoz finansowych lub potencjalnych przychodów Spółki z jej historycznymi danymi finansowymi. Spółka dołoży wszelkich starań, aby przedstawione potencjalne przychody Spółki były adekwatne do uwarunkowań rynkowych oraz możliwości Spółki. Opisywane ryzyko wiąże się przede wszystkim z brakiem możliwości osiągnięcia konkretnych wyników finansowych i konkretnej wartości akcji w przyszłości lub wypłaty ewentualnej dywidendy.
Zgodnie z treścią art. 19 ust.1 ustawy z dnia z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, Wpis do Rejestru jest dokonywany na wniosek, chyba że przepis szczególny przewiduje wpis z urzędu. Zgodnie z treścią art. 19 ust. 3 w/w ustawy Wniosek złożony z naruszeniem przepisu ust. 2 lub nieprawidłowo wypełniony podlega zwróceniu, bez wzywania do uzupełnienia braków. (...). Istnieje zatem ryzyko, że w przypadku złożenia wniosku z naruszeniem art. 19 ust. 3 ustawy, podwyższenie kapitału zakładowego obejmujące emisję Akcji Serii B, Akcji Serii C oraz Akcji Serii D nie zostanie zarejestrowane.

FAQ

Jak najbardziej! Można inwestować dowolną liczbę razy. Kwoty inwestycji się sumują, a akcje są przyznawane według końcowej, łącznej kwoty. 
Pełne imię i nazwisko z polskimi znakami (tak jak w dowodzie osobistym) oraz datę urodzenia. Dodatkowo należy podać adres. Może, ale nie musi być to adres zamieszkania.  
Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który mają zostać dostarczone ewentualne nagrody. 
Nie, z powodu uwarunkowań prawnych, zakup akcji "na inną osobę" nie jest możliwy. Każdy inwestor musi dokonać inwestycji osobiście, z własnego konta. Nie dotyczy to osób nieletnich - w ich przypadku, inwestycji dokonuje opiekun prawny. 
Jak najbardziej! W przypadku inwestorów z zagranicy w procesie płatności tPay należy wybrać płatność przelewem SEPA Single Euro Payments Area. Następnie należy wybrać płatność z kraju, w którym się mieszka i dokonać przelewu zgodnie z instrukcją operatora płatności.
Po nabyciu akcji w tego rodzaju emisji nie trzeba odprowadzać żadnego podatku (w tym PCC). 
Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji, celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). 
Od 1 marca 2021 r. akcje papierowe zostaną zastąpione tzw. „akcjami rejestrowymi” tj. akcjami ujawnionymi w elektronicznym rejestrze akcjonariuszy, który będzie prowadzony przez uprawniony do tego podmiot (np. dom maklerski). Od 1 marca 2021 r. spółki nie będą już wydawać dokumentów akcji ani też nie będą prowadziły księgi akcyjnej. W związku z dematerializacją akcji certyfikaty akcji nie są wystawiane w formie papierowej, znajdują się wyłącznie na rachunku maklerskim.  
Wartość nominalna akcji wynika z kapitału zakładowego spółki, który nie jest tożsamy z wyceną rynkową spółki. Wartość rynkową spółki określa bardzo wiele czynników. Są to między innymi dotychczasowe wyniki finansowe spółki, posiadane aktywa i pasywa, perspektywa wzrostu w przyszłości, sytuacja rynkowa, siła zespołu stojącego za spółką. Rozbieżność między ceną nominalną akcji i kapitałem zakładowym a wyceną spółki dotyczy zwłaszcza spółek z branży nowych technologii. Przykładowo, gdyby zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek spółki np. Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie. 
Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom. Warunki zwrotu określone są w regulaminie (link dostępny w stopce). 
Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem. 
Spółka nie jest notowana na giełdzie a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na NewConnect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski. 
KNF czyli Komisja Nadzoru Finansowego to organ który sprawuje pieczę nad rynkiem finansowym w Polsce. Organ ten przygotował stronę www, która informuje o prawach, obowiązkach, ryzykach każdego inwestora. Warto przeczytać, aby inwestować świadomie. 

Udostępnij emisję

Kontakt

Masz pytania? Napisz do Nas!